Tudi umetniki so se spomnili na Georgea Floyda

Protesti v Združenih državah Amerike, izražanja podpore na družbenih omrežjih in izdelovanje umetnin v spomin na preminulega Georgea Floyda. Michelle Obama, nekdanja prva dama ZDA, je zapisala: »Tako kot mnoge od vas me bolijo te nedavne tragedije … Trenutno so to bili George, Breonna in Ahmaud. Pred tem so bili Eric, Sandra in Michael. Gre le naprej in naprej in naprej.«

Nikkolas Smith

Umetnik in aktivist iz Los Angelesa Nikkolas Smith s svojim delom prenaša sporočilo, da je policijsko nasilje resničnost za številne Afroameričane. »Ta zadnji primer policijske brutalnosti je bila še ena krivica, ki me je spodbudila, da sem izročil poklon spoštovanja in glasa brezglasni žrtvi,« je 35-letnik povedal. Njegov portret Floyda so delili pri Black Lives Matter.

Niko Alexander, Greta McLain, Xena Goldman, Cadex Herrera in Pablo Helm Hernandez

Blizu mesta, kjer je Floyd umrl, so Niko Alexander, Greta McLain, Xena Goldman, Cadex Herrera in Pablo Helm Hernandez na steno vogala naredili grafit v spomin nanj. »George Floyd je bil ubit v moji soseščini, kjer sem živela vse življenje. Gre za očitno in nedvoumno dejanje policijske brutalnosti,« je povedala McLainova. V grafitu so imena tudi drugih Afroameričanov, ki jih je policija ubila. Med njimi je tudi 26-letna Breonna Taylor, ki je bila marca ustreljena na njenem domu. Zadnje dni se v protestih pojavlja tudi njeno ime. »Umetnost je terapija. Umetnost lahko reče stvari, ki jih ne morete izraziti z besedami. Skupnost skupaj izraža in žaluje za moč in podporo,« je povedal Cadex Herrera.

Niko Alexander, Cadex Herrera, Greta McLain, Xena Goldman, Pablo Helm Hernandez pred svojim grafitom
Niko Alexander, Cadex Herrera, Greta McLain, Xena Goldman, Pablo Helm Hernandez pred svojim grafitom. vir: CNN preko courtesy Cadex Herrera

Shirien Damra

Slika avtorice Shirien Damre, posvečena Georgeu Floydu, »Justice for George«, je na Instagramu prejela že več kot tri milijone všečkov. Avtorica je hči palestinskih beguncev. »Poznam moč barve in čustev. Upam, da moje barve in podobe pomagajo gledalcem, da predelajo čustva in dogodke ter iz tega pridejo z nekim upanjem in navdihom,« je povedala. Damra deluje kot oblikovalka pri organizaciji za socialno pravičnost. Ustvarila je še veliko podobnih ilustracij. Med njimi tudi Breonno Taylor. Želi, da bi bile te umetnine kot znak solidarnosti temnopolte skupnosti v času njihovega žalovanja in pomagale v boju proti stereotipom.

View this post on Instagram

In the past 24 hours, it’s come to media attention that Breonna Taylor, a 26-year-old EMT, was killed by police. At almost the exact same age, both #AhmaudArbery and Breonna were killed by senseless anti-black violence within a few weeks span. In the middle of the night on March 13 in Louisville, KY, two police officers and one sergeant entered the wrong home without knocking or announcing themselves. They claim they were executing a search warrant for a suspected drug dealer, but this person did not live at Breonna’s address and had actually already been arrested. Breonna’s boyfriend fired a shot when he thought people were trying to break in. The police then fired 20 shots, 8 of which hit and killed Breonna. This is angering and heartbreaking. Breonna selflessly saved many lives as an EMT, only to have hers taken away so senselessly by police violence. May Breonna get justice somehow. Rest in Power, queen. Say her name. #JusticeforBreonna #JusticeforBre #BreonnaTaylor #blacklivesmatter #blm #justiceforbreonnataylor #firstresponders

A post shared by shirien (@shirien.creates) on

Láolú Senbanjo

Láolú Senbanjo je na svojem Instagram profilu objavil fotografijo svoje slike z akvarelom in ogljem. »Vsakič, ko pride do nove nesmiselne smrti ali blazne manifestacije škodljive svetlopolte nadvlade, nam lahko umetnost pomaga, da se spomnimo, si predstavljamo, razpravljamo in izražamo te zapletene izkušnje in občutimo stanja,« je povedal.

View this post on Instagram

Imagine everything that isn’t videotaped. Imagine all the unsettling and ongoing transgressions on our humanity, and of course much worse. I had to pause several times while making this, and come back to it. It’s unfortunate that in America people have to pretend like everything is okay. Everything is not okay. My feelings of frustration and hurt as a black person living in America have been one of the most profound experiences of my life. James Baldwin wrote about being black, that “you have to decide who you are, and force the world to deal with you, not with its idea of you.” What would it feel like to not be at war with your idea of me? Freedom. #justiceforgeorgefloyd #icantbreathe

A post shared by LÁOLÚ ?? (@laolunyc) on

Theoplis Smith III

Theoplis Smith III se je rodil in odraščal v St Louisu v Missouriju. Na njegovem nedavnem umetniškem delu, Floyd nosi prstane »Love« in »Hate« s štirimi členki. Takšne prstane je nosil Radio Raheem (igral ga je Bill Nunn) v filmu Spike Leeja iz leta 1989 »Do The Right Thing.« V filmu policaj zaduši neoboroženega Raheema. Smith je ustvaril tudi druge spominske slike, kot je na primer Michael Brown, temnopolti najstnik, ki ga je belopolti policist Darren Wilson pred šestimi leti v Missouriju ustrelil.

VIRCNN style
Prejšnji članekKako postati influencer
Naslednji članekKako se izogniti prenajedanju, ko ostajaš doma?

Uporabljamo Akismet za manjšanje neželenih oglasnih komentarjev (spam). Politika zasebnosti.