58. Jazz festival Ljubljana

0

28. jun – 2. jul 2017

Letošnji Jazz festival Ljubljana bo povezal vse jazzovske generacije od legendarnih Archieja Sheppa in Reggieja Workmana (v posvetilu Johnu Coltranu) do odličnih mladih izvajalk, kot sta Emilia Martensson (glas) in Susanna Risberg (el. kitara), med njimi pa bo nastopila cela paleta različnih jazzovskih tokov z vročimi imeni z Otoka (Shabaka Hutchings, Yussef Kaamal, Alexander Hawkins). Pogledali bomo na berlinsko sceno (Lucia Cadotsch, Amok Amor, Philm) in nadaljevali z double piano koncertom (Kris Davis & Craig Taborn) ter izjemno newyorško trobentarsko četvorko (Ambrose Akinmusure, Peter Evans, Amir ElSaffar, Nate Wooley), ki se bo predstavila bodisi s svojimi zasedbami ali pa bo okrepila druge, tako kot tudi Jason Moran, Mette Rasmussen in Nasheet Waits. Da bo kostanj ostal vroč, bodo poskrbeli domači glasbeniki, dejavni doma ali v tujini – Artbeaters, Kaja Draksler (z novim kvartetom Hearth), Dre Hočevar (s kvartetom Nata Wooleyja), Igor Lumpert (s svojim kvartetom), Cene Resnik (s svojim triom), Boštjan Simon (z Velkro), Evropsko jazz konferenco v septembru pa bo napovedal sekstet Karkhana z glasbeniki iz Egipta, Libanona, Turčije in ZDA, ki bo tudi odprl festival. Zaključil ga bo sijajen projekt Shabaka & The Ancestors v nedeljskem večeru. Poleg koncertov vas čakajo tudi razstave, razprave, delavnice in aktivno jazzovsko lenarjenje v Parku Sveta Evrope pred Cankarjevim domom.

Sre / 28. 6.

 

18.00
KARKHANA (Libanon/Egipt/Turčija/ZDA)
Mazen Kerbaj
, trobenta, mezmar; Umut Çağlar, pihala, flavte; Sam Shalabi, ud, električna kitara; Sharif Sehnaoui, električna kitara; Maurice Louca, orgle; Tony Elieh, električna bas kitara; Michael Zerang, bobni, tolkala

19.30
AKOSH S. UNIT (Madžarska/Francija)
Peter Ajtai,
kontrabas; Szilveszter Miklòs, bobni, tolkala; Aron Porteleki, bobni, gardon, tolkala; Akosh S., saksofoni, klarineti, tolkala; Gabriel Lemaire, saksofoni, klarineti
S podporo Balassijevega inštituta
Klub CD, 16, 12* EUR

21.00

KRIS DAVIS & CRAIG TABORN, koncert za dva klavirja (Kanada/ZDA)

Štihova dvorana, 15, 10* EUR

 

Čet / 29. 6.

 

19.00

PHILIPP GROPPER’S PHILM (Nemčija)
Philipp Gropper, saksofon; Elias Stemeseder, klavir; Andy Lang, bas; Oli Steidle, bobni

S podporo Goethe Instituta

20.00
VELKRO (Slovenija/Norveška/Portugalska)
Boštjan Simon, saksofon; Stephan Meidell, kitara, elektronika; Luis Candeias, bobni
Park pri CD, vstop prost

 

21.00

ALEXANDER HAWKINS & SOFIA JERNBERG (Velika Britanija/Švedska)
Alexander Hawkins, klavir; Sofia Jernberg, glas

22.00

EMILIA MÅRTENSSON TRIO (Slovenija/Švedska/Velika Britanija)
Emilia Mårtensson, glas; Kit Downes, klavir; Lucy Railton, violončelo

23.00

YUSSEF KAMAAL (Velika Britanija)
Yussef Kamaal, bobni; Tom Driessler, bas; Henry Williams [Henry Wu], klaviature, sintetizator; Mansur Brown, kitara

Klub CD

 

Pet / 30. 6.

 

17.00

CP UNIT (ZDA)
Chris Pitsiokos, saksofon; Brandon Seabrook, kitara; Tim Dahl, bas; Weasel Walter, bobni
Klub Gromka, 10, 8* EUR

18.30

CENE RESNIK TRIO »WATCH FOR DOGS« (Slovenija/Italija)
Cene Resnik, saksofon; Giovanni Maier, kontrabas; Zlatko Kaučič, bobni, tolkala

Štihova dvorana, 15, 10* EUR

 

19.30

ARTBEATERS (Slovenija)
Peter Ugrin, violina; Marko Čepak, kitara; Aleš Ogrin, klavir;  Ilj Pušnik, kontrabas; Janez Gabrič, bobni
Park pri CD, prost vstop

 

21.00

ARCHIE SHEPP TRIBUTE TO COLTRANE (ZDA)

Archie Shepp, saksofon;  Reggie Workman, kontrabas; Jason Moran, klavir; Amir ElSaffar, trobenta; Nasheet Waits, bobni

 

22.30

LUCIA CADOTSCH »SPEAK LOW« (Švica/Švedska)

Lucia Cadotsch, glas; Petter Eldh, kontrabas; Otis Sandsjö, saksofon

 

23.30
AMOK AMOR (Nemčija/Švedska/ZDA)
Peter Evans, trobenta; Wanja Slavin, saksofon; Petter Eldh, kontrabas; Christian Lilinger, bobni
Klub CD 

 

Sob / 1. 7.

 

11.30

EMILIA MÅRTENSSON VOCAL JAZZ WORKSHOP, nastop
Park pri CD, vstop prost

15.00

HEARTH (Slovenija/Portugalska/Danska/Argentina)
Kaja Draksler, klavir; Susana Santos Silva, trobenta; Mette Rasmussen, saksofon; Ada Rave, saksofon

16.00

SUSANNA RISBERG, električna kitara (Švedska)
Klub CD, 16,12* EUR

 

19.00

IGOR LUMPERT QUARTET (Slovenija/ZDA)
Igor Lumpert
, tenorski saksofon; Greg Ward, altovski saksofon; Masa Kamaguchi, bas; bobni TBA

20.15
NATE WOOLEY’S KNKNIGHGH (ZDA / Slovenija)
Nate Wooley
, trobenta; Chris Pitsiokos, saksofon; Brandon Lopez, kontrabas; Dre Hočevar, bobni
Park pri CD, vstop prost

 

21.30

AMBROSE AKINMUSIRE QUARTET (ZDA)
Ambrose Akinmusire, trobenta; Sam Harris, klavir; Harish Raghava, kontrabas; Justin Brown, bobni  

23.00

ROB MAZUREK, trobente, elektronika (ZDA)


Ned / 2. 7.

 

20.30

SHABAKA HUTCHINGS & THE ANCESTORS (Velika Britanija/Južna Afrika)  Shabaka Hutchings, tenorski saksofon; Mthunzi Mvubu, altovski saksofon; Siyabonga Mthembu, glas; Ariel Zomonsky, bas; Gontse Makhene, tolkala; Tumi Mogorosi, bobni

 

Park pri CD (Park Sveta Evrope, prej poimenovan Kidričev park)

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vpiši svoj komentar
Prosim vpiši ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.