Ljubljanski študentje in študentke športniki(ce) spet uspešni

Z evropskega univerzitetnega prvenstva na Poljskem (košarka) in v Estoniji (odbojka) s končnim izkupičkom: študentke (košarka): 1. mesto, študenti (odbojka): 2. mesto, študenti (košarka): 5. mesto, se je končalo za naše športnike uspešno. Najbolj uspešna so bila dekleta (Univerza v Ljubljani), ki so osvojila naslov Evropskega univerzitetnega prvaka v košarki, saj so z rezultatom 61:52 v finalu uspešno ugnale domačinke, Višjo šolo Gorzow (Poljska), bron pa si je priigrala Univerza v Atenah (Grčija). Za najboljšo igralko prvenstva je bila izbrana Mojca Markovič, ki je bila s Sandro Piršič izbrana tudi v peterko prvenstva. Fantje so z eno samo izgubljeno tekmo na prvenstvu prav tako pokazali odlično pripravljenost, vendar so se po malce nenavadnem sistemu tekmovanja lahko uvrstili šele na 5. mesto. Zmagala je Univerza Bahcesehir (Turčija) pred Univerzo v Nišu (Srbija in Črna Gora) in Univerzo Czestochowa (Poljska). O dobri igri ljubljanskih študentov priča tudi določitev žirije Bojana Jovanoviča za najboljšega strelca prvenstva z največjim številom zadetih trojk. Odlično so se odrezali tudi odbojkarji v Estoniji, saj so že drugo leto zapored osvojili naslov evropskega vice prvaka. Zmago je slavila Univerza v Latviji po finalni tekmi 3:1, bron pa si je priigrala Univerza na Poljskem.

Uporabljamo Akismet za manjšanje neželenih oglasnih komentarjev (spam). Politika zasebnosti.