Pazljivo, zaradi pesticida odpoklic TE moke

a small paper bag with durum wheat flour on the table, some of the flour powder spilled out of the bag
Foto: ligora iz iStock

Uprava za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (UVHVVR) je sporočila, da se s trga umika priljubljena moka proizvajalca Mlin Katić, saj so v njej našli preseženo dovoljeno vrednost pesticida klorpirifos-etilena.

Odpoklic velja za naslednje izdelke:

  • Pšenična bela moka tip 500, pakiranje 1 kg, rok uporabe do 11. 7. 2026, lot 14-333DN25,

  • Pšenična bela moka T-500, pakiranje 5 kg, rok uporabe do 11. 7. 2026, lot 26-333DN25.

Moko je proizvedlo podjetje Mlin Katić mlinarstvo in trgovina d.o.o. iz Leskovca pri Krškem, distribuirali pa so jo številni trgovci, med njimi Spar, Jagros, KEA, KZ Medvode, Semenarna Ljubljana – Kalia in drugi.

Zveza potrošnikov Slovenije opozarja, da živila ne smete uporabljati. Potrošniki naj ga zavržejo ali vrnejo v trgovino, kjer so ga kupili, ter zahtevajo vračilo kupnine.

Jan Nebec

Novinar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.