V Mariboru kri »častilo« rekordnih 274 študentov

Študentske organizacije in študentski klubi s sloganom »Častim ½ litra!«, spodbudili študente k darovanju krvi.
Študentske krvodajalske akcije v Mariboru, ki je potekala v okviru Študentskega krvodajalskega tedna po vsej Sloveniji, se je udeležilo kar 274 študentov. Namen študentskega krvodajalskega tedna, ki po vsej Sloveniji poteka že osmo leto, je spodbuditi mlade k sodelovanju, v njih ustvariti zavedanje o pomembnosti življenja vsakega posameznika, predvsem pa med njimi vzbuditi čut za solidarnost in skrb za sočloveka.
 
Mariborski študentje so lahko darovali kri v dveh dnevih. V ponedeljek je kri na ŠTUK-u darovalo 144 študentov, v torek v UKC Maribor pa kar 130.
 
Vsak študent krvodajalec je po odvzemu krvi prejel malico in simbolično darilo. V Mariboru je akcijo organizirala ŠOUM, v sodelovanju z Območnim združenjem Rdečega križa Maribor ter Mariborskimi lekarnami.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nastavitve piškotkov
Logo revija Študent

Spletišče s piškotkom dodeli obiskovalcu serijsko oznako, da ga prepozna ob ponovnem obisku.

Nujni piškotki

Piškotki, nujno potrebni za delovanje strani, zagotavljanje varnosti in prenos podatkov.

Analitični piškotki

Piškotki anonimizirane Googlove analitike nam omogočijo merjenje rasti ogledov.