Kljub dobri igri se HK SŽ Olimpija ni izšlo

Hokejska ekipa na ledu
Razširjeno avstrijsko prvenstvo (Olimpija - Fehervar); Foto: HKO/Martin Metelko on HK SŽ Olimpija

Včeraj je v Hali Tivoli gostoval madžarski Fehervar AV19, ki je kljub dobri igri domačih na koncu zmagal s 4:3.

Po madžarskem prvem zadetku v prvi tretjini so Zmaji hitro izenačili in pokazali veliko željo po zmagi. Nato pa je v drugi tretjini padel zadetek v mrežo domačih, ki pa ne bi smel obveljati. HK SŽ Olimpiji je ta situacija dala krila in je v tej tretjini zadela še dvakrat. Druga tretjina se je tako končala s 3:2 za domače Zmaje.

V zadnji tretjini je domačim koncentracija padla in prejeli so še dva zadetka. Tako je kljub dobri in borbeni igri zmajev – imeli so namreč kar 41 strelov na madžarski gol – končni rezultat bil 4:3 v korist ekipe Fehervar AV19.

Glavni trener HK SŽ Olimpije Antti Karhula je po tekmi dejal, da je ekipa HK SŽ Olimpije po njegovem mnenju igrala zelo dobro, ampak je rezultat bil razočaranje.

Za HK SŽ Olimpijo so zadeli Marcel Mahkovec, Žiga Mehle in Žiga Pavlin.

Naslednjo tekmo Zmaji igrajo že to nedeljo, ko v Tivoli prihaja italijanski MS Asiago.