OTVORITEV MEDNARODNIH FESTIVALOV POLETJE IMAGO SLOVENIAE 2012 in 24. POLETJA V STARI LJUBLJANI

 Otvoritveni koncert:

TRIO ARBÓS (Španija)

Miguel Borrego – violina

José Miguel Gómez – violončelo

Juan Carlos Garvayo – klavir

 

Četrtek, 14. junij 2012, 21.00, Mestni muzej Ljubljana

 

V letošnjem poletju Ustanova Imago Sloveniae – Podoba Slovenije že štiriindvajsetič prireja mednarodna festivala Poletje Imago Sloveniae 2012 in Poletje v Stari Ljubljani, slednjega v sodelovanju z Društvom za oživljanje kulturne podobe starega mestnega jedra. Uvodni koncert bo pripadel vodilnemu španskemu komornemu ansamblu, Triu Arbós.

 

V času od junija do avgusta se bodo zvrstili številni klasični, pa tudi jazzovski in etno koncerti. Ti bodo potekali na najlepših prizoriščih stavbne kulturne dediščine v več kot 20 krajih po Sloveniji. V okviru festivalov se vsako leto predstavi več kot 500 vrhunskih domačih in tujih glasbenikov iz več kot 20 držav sveta.

 

V sklopu Poletja v Stari Ljubljani bo ljubitelje jazza navdušila 4. edicija ciklusa jazz koncertov Jazz na Gornjem trgu, ki ga bo 29. junija otvorila uveljavljena desetčlanska ruska zasedba Academic Jazz Band.

 

Več o podrobnostih najdete tukaj!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nastavitve piškotkov
Logo revija Študent

Spletišče s piškotkom dodeli obiskovalcu serijsko oznako, da ga prepozna ob ponovnem obisku.

Nujni piškotki

Piškotki, nujno potrebni za delovanje strani, zagotavljanje varnosti in prenos podatkov.

Analitični piškotki

Piškotki anonimizirane Googlove analitike nam omogočijo merjenje rasti ogledov.